tel. 602-22-99-27
tel. (061) 87-25-020
email: biuro@techrom.pl

Metalizacja natryskowa

Jako profesjonaliści jesteśmy w stanie podjąć się nie tylko działań standardowych, ale i tych, które wymagają specjalistycznej wiedzy, umiejętności wypracowanych w oparciu o wieloletnie doświadczenie, jak i nowoczesnego zaplecza technologiczno-maszynowego. Wśród takich wyzwań znajduje się m.in. metalizacja natryskowa, czyli usługa, która pozwala naszym specjalistom skutecznie zabezpieczać elementy stalowe przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Na czym polega metalizacja natryskowa?

Zabieg ten, którego podejmujemy się na zlecenie Klientów, służyć ma stworzeniu antykorozyjnej powłoki, która przez długi czas będzie stanowiła solidne i skuteczne antykorozyjne zabezpieczenie elementów stalowych. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim dla modułów oraz elementów konstrukcyjnych, które już z założenia będą miały stały kontakt z wilgocią. W takich przypadkach metalizacja natryskowa okazuje się inwestycją w ich żywotność.

Sam proces polega na podgrzaniu metalu do określonej temperatury topnienia oraz naniesieniu go, poprzez natrysk, na materiały, które mają zostać w taki sposób zabezpieczony. Zmiana właściwości fizycznych (w skutek osiągnięcia temperatury topnienia) przekłada się również na zmiany zachodzące w trwałości zabezpieczanego elementu. Powstająca powłoka ochronna jest równomierna, spójna oraz pozbawiona niedoskonałości – równomiernie przylega do zabezpieczanej konstrukcji.