tel. 602-22-99-27
tel. (061) 87-25-020
email: biuro@techrom.pl

Czyszczenie strumieniowo ścierne

Czyszczenie strumieniowo ścierne jest procesem, polegającym na mechanicznej obróbce powierzchni. Jego popularna nazwa – piaskowanie – wywodzi się z materiału, który został wykorzystany jako ścierniwo po raz pierwszy w 1870r. Obróbka strumieniowo ścierna polega na skierowaniu strumienia podawanego pod wysokim ciśnieniem sprężonego powietrza. W ten sposób specjalnie przygotowany piasek lub ścierniwo innego rodzaju uderza z dużą prędkością w powierzchnię materiału, który ma zostać oczyszczony. Dzięki temu uzyskujemy równą, oczyszczoną z rdzy powierzchnię o odpowiedniej chropowatości, co pozwala na jej właściwe malowanie.

Firma Techrom z Poznania zapewnia piaskowanie konstrukcji stalowych przy użyciu piasku lub żużla pomiedziowego. Zapraszamy do złożenia zapytania o bezpłatną wycenę. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu oraz wiedzy na temat technologii oferujemy czyszczenie:
– konstrukcji stalowych,
– powierzchni metalowych, betonowych,
– zbiorników na wodę, nieczystości, paliwo,
– felg samochodowych,
– rurociągów.

Oferujemy poniższe klasy czyszczenia elementów. Zapewniają one właściwą chropowatość, która jest wymagana do malowania określonych konstrukcji stalowych.
Sa 2 – Na oglądanej powierzchni bez powiększenia nie może być rdzy, powłoki malarskiej, czy obcych zanieczyszczeń. Dopuszczalne drobne zanieczyszczenia.
Sa 2,5 – Na oglądanej powierzchni bez powiększenia nie może być rdzy, powłoki malarskiej, czy obcych zanieczyszczeń. Mogą pozostać jedynie drobne plamki.
Sa 3 – Obróbka strumieniowo-ścierna do stali wzrokowo czystej. Powierzchnia powinna mieć jednolitą metaliczną barwę. Możliwe do uzyskania tylko przy nowych elementach konstrukcji stalowych.